W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie "Prośba o wiele piosenek, czyli Tuwim różnorodny"

Data rozpoczęcia 2013-02-25
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Kleeberga 12a
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pt. "Prośba o wiele piosenek, czyli Tuwim różnorodny", które poprowadzi Kazimierz Szymeczko.

W czasie spotkania z uczniami prowadzący ma zamiar przedstawić fakty proste i oczywiste, które często umykają krytykom literackim. Dlaczego pisze się wiersze? Czy praca literacka bardziej bawi literata, czy odbiorcę? Czy talent to to samo, co pasja? Czy Tuwim był postmodernistą, czy po prostu bystrym i utalentowanym facetem? Przedstawione zostaną także utwory Juliana Tuwima i elementy jego życiorysu.

Spotkanie jest jednym z wielu zaplanowanych działań związanych z obchodami Roku Juliana Tuwima.

Kazimierz Szymeczko - urodzony 11 czerwca 1965 roku w Rudzie Śląskiej. Od roku 1984 polonista w szkołach na terenie Rudy Śląskiej, Zabrza i Skoczowa. Od ponad 10 lat bibliotekarz. W latach 2002 - 2004 doradca metodyczny d.s. bibliotek szkolnych.
Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Autor Historii Polski w opowieściach, Pomalowanej historii i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”.

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne