W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Selja Ahava „Kobieta, która kochała owady” | PJM

Spotkanie: Selja Ahava „Kobieta, która kochała owady” | PJM
Data rozpoczęcia 2022-10-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Fundacja Camera Femina
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Joanna Bednarczyk

Spotkanie premierowe z fińską pisarką Selją Ahavą, autorką książki „Kobieta, która kochała owady” (tłum. Justyna Polanowska) opublikowanej przez  Wydawnictwo Relacja. Spotkanie pod matronatem Ambasady Finlandii w Warszawie.

Selja Ahava - jest fińską pisarką. Studiowała scenariusz w Helsinkach i jest autorką scenariuszy dla kina, telewizji i radia. Mieszka w Londynie.
Jej debiutancka powieść „The Day the Whale Swam through London” (2010) była nominowana do Helsingin Sanomat Literary Prize, i otrzymała nagrodę Laura Hirvisaari Prize ((The Bookseller’s Literary Prize) w 2010 roku. Jej druga powieść, Things that Fall from the Sky (2015), otrzymała w 2016 r. European Union Prize for Literature oraz nominację do Finlandia Prize i The Torch-bearer Prize. Do tej pory prawa został sprzedany do 24 krajów.

Miejsce: Sala Czarna, Galeria Labirynt

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Wydarzenie jest częścią 7. edycji Festiwalu Demakijaż.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej