W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie Stypendystów Programu im. Lane’a Kirklanda Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Spotkanie Stypendystów Programu im. Lane’a Kirklanda Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Data rozpoczęcia 2016-05-09
Godzina rozpoczęcia 15:15
Miejsce Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS, ul. Radziszewskiego 16
Organizator Homo Faber, Koordynator Programu Kirklanda na UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

9 maja, w poniedziałek o godzinie 15.15 w Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS (ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16) rozpocznie się uroczystość powitania uczestników. Gospodarzem spotkania będzie prof. dr hab. Ryszard Dębicki, Prorektor UMCS ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej, a wykład inauguracyjny pt. „Konflikty globalne – co nas czeka?” wygłosi dr Wojciech Janicki z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej).

W dniach 9-11 maja br. UMCS będzie gościł uczestników międzynarodowego spotkania stypendystów Programu Kirklanda – jednego z największych stypendialnych programów edukacyjno-naukowych realizowanych w Polsce. Do Lublina przyjedzie grupa 45. stypendystów z Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej, którzy na polskich uczelniach odbywają dwusemestralne studia uzupełniające połączone ze stażami i praktykami zawodowymi.W kolejnych dniach uczestnicy spotkania będą prezentować wyniki swoich projektów stypendialnych, brać udział w warsztatach poświęconych „życiu po Programie”, zwiedzą Ogród Botaniczny UMCS oraz Lublin i Kazimierz Dolny. 11 maja odbędzie się również spotkanie z Piotrem Chorosiem z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin poświęcone dobrym praktykom współpracy samorządu lokalnego z organizacjami pozarządowymi.

Przy organizacji spotkania bierze udział Regionalny Koordynator Programu Kirklanda na UMCS, dr Artur Wysocki oraz HomoFaber, pełniący w tym roku funkcję animatora społeczno-kulturalnego dla lubelskiej grupy stypendystów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej