W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Sztuka miejsc pamięci na Grodzkiej 5

Spotkanie: Sztuka miejsc pamięci na Grodzkiej 5
Data rozpoczęcia 2016-01-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Agnieszka Dauksza, Szymon Maliborski oraz Łukasz Surowiec przyjrzą się strategiom pracy z miejscami pamięci i aktualnym praktykom artystycznym dotyczącym upamiętniania. 

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie „Sztuka miejsc pamięci” w ramach projektu Grodzka 5. Goście odnosząc się do własnych doświadczeń przyjrzą się aktualnym praktykom artystycznym dotyczącym upamiętniania, pracy pamięci czy przepisywania historii. Realizowane na styku humanistyki i sztuk wizualnych projekty są obszarem aktywności, gdzie potrzeba dobrania stosownej formy do wyrażanej treści miesza się z chęcią przekroczenia, gdyż niewiele rzeczy zużywa się tak szybko jak pamięć. O tym jak można pracować z tym bagażem doświadczeń oraz czy istnieją inne obszary wymagające odkrycia / przepracowania rozmawiać będziemy na Grodzkiej 5.

Kuratorka projektu: Magdalena Ujma