W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie wokół książki Dariusza Libionki "Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Zarys problematyki"

Spotkanie wokół książki Dariusza Libionki "Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Zarys problematyki"
Data rozpoczęcia 2017-05-04
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Galeria Malarstwa Polskiego w Muzeum Lubelskim, ul. Zamkowa 9
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Głównym punktem programu jest promocja publikacji wydanej przez PMM w ramach 75. rocznicy „Aktion Reinhardt”. „Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie” koncentruje się przede wszystkim na działaniach sprawców i mechanizmie eksterminacji. Główne partie książki dotyczą lat 1942–1943, kiedy większość polskich Żydów została wymordowana. Spotkanie będzie okazją do dyskusji o badaniach nad „Aktion Reinhardt”. Wezmą w niej udział: Adam Kopciowski z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Tomasz Kranz – Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Dariusz Libionka – Państwowe Muzeum na Majdanku. 

Wcześniej, o godz. 11.00, rozpocznie się zwiedzanie kuratorskie wystawy „Dzielnice zagłady”. Będzie to ostatnia okazja na zapoznanie się z ekspozycją dokumentującą prześladowania i eksterminację Żydów w okupowanym przez Niemców Lublinie. Oprowadzi po niej autor jej scenariusza Krzysztof Banach. Wystawa zlokalizowana jest na Starym Mieście w Lublinie. Jej zwiedzanie rozpocznie się przy Bramie Krakowskiej. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej