W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie wokół książki "Zabić smoka. Ukraińskie rewolucje"

Spotkanie wokół książki "Zabić smoka. Ukraińskie rewolucje"
Data rozpoczęcia 2016-09-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Spotkanie z autorką reportażu "Zabić smoka. Ukraińskie rewolucje": Katarzyną Kwiatkowską-Moskalewicz.
Prowadząca: Agnieszka Krawiec

Bohdan Chmielnicki trafia na cztery lata do więzienia za czyn, którego nie popełnił, Ałłę z Kijowa terroryzuje bezkarny sąsiad polityk, Żenia z Ługańska obiera ukraińskich nieboszczyków ze wszystkiego, co można sprzedać na Zachód, smutnym Mikołajowem wstrząsa spalenie osiemnastolatki, w cichej Wradijiwce giną młode kobiety, a milicja zamiast szukać sprawców, zaciera ślady.

„Zbiorowa agresja, złość i frustracja kumulują się od lat i raz po raz wybuchają okrutną zbrodnią. Bo w swoim kraju nic nie znaczymy, bo władze robią z nami, co chcą, bo prawo pięści jest jedyną zasadą. Aż strach pomyśleć, czym się to wszystko skończy"

– bohaterowie reportażu Katarzyny Kwiatkowskiej-Moskalewicz od 2004 roku wciąż budzą się w tej samej rzeczywistości. Choć rewolucje obalają prezydentów i zmieniają rządy, z władzą na Ukrainie nie sposób wygrać. Jak mówi mądrość ludowa: nie można zabić smoka, bo ten, kto go zabił, sam staje się smokiem.

Więcej o książce: http://https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/ulica-mnie-wola

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Spotkanie realizowane jest w ramach programu "Inny Lublin": http://teatrnn.pl/domslow/inny-lublin/
Wstęp wolny!