W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie wokół pnączy — podsumowanie 3. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni

Spotkanie wokół pnączy — podsumowanie 3. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni
Data rozpoczęcia 2022-06-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teren Browaru Perła, ul. Bernardyńska 15
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" / Forum Kultury Przestrzeni
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" / Forum Kultury Przestrzeni zaprasza na spotkanie podsumowujące 3. edycję plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni pt. "Pnącza w krajobrazie Lublina". Na spotkaniu będzie można poznać osoby, które opiekują się pnączami na swoich domach i kamienicach, tworząc z nich zachwycające kompozycje.

Gośćmi spotkania będą, m.in. Państwo Podniesińscy, którzy od 60-lat zajmują się "wiszącym ogrodem" na rogu ul. Rymwida i Grażyny. Miejsce to wskazał do upiększenia jako "wizytówkę" osiedla Stanisław Kukuryka, pierwszy prezes LSM. Potem zajęli się nim Państwo Podniesińscy, oboje są entuzjastami kwiatów. Pani Zofia je maluje, Pan Antonii uprawia rośliny i dzieli się nimi ze znajomymi, a oboje mają po 90 lat! Prawdopodobnie to także dzięki temu hobby cieszą się wciąż dobrym zdrowiem i dobrym humorem.

W programie spotkania:

  • ogłoszenie wyników,
  • rozmowy z opiekunami pnączy,
  • spacer po terenie zagospodarowanym przez Fundację Krajobrazy.

Album ze zwycięskimi pnączami: zobacz album

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej