W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie wokół występów ulicznych

Spotkanie wokół występów ulicznych
Data rozpoczęcia 2022-12-02
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Gościniami spotkania będą dwie badaczki – dr Magdalenę Szubielską z Katedry Psychologii KUL, która opowie o aspektach psychologicznych odbioru pokazów sztuki ulicznej, natomiast dr Marta Połeć z Katedry Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego omówi kwestie dobrych praktyk w zarządzaniu przestrzenią miejską w kontekście występów ulicznych. Polem obserwacji dla obu badaczek był między innymi lubelski Carnaval Sztukmistrzów.

Po spotkaniu odbędzie się pokaz ogniowy Marcina Ex Styczyńskiego. 

Marcin Ex Styczński – artysta uliczny i performer z 15 letnim doświadczeniem. Najbardziej znany z występu ulicznego „Plucie Ogniem – Fire Breathing Show” z którym w obecnej formie występuje już 8 lat. Z przedstawieniem występował na większości dużych festiwali ulicznych w Polsce (m.in. Carnaval Sztukmistrzów, Feta, OFCA,Busker Bus), oraz na świecie (m.in. Fringe Edinburgh, Fringe Adelaide, Busker Wien). Praca nad tym projektem trwała około 6 lat aby uzyskać ostateczną wersję. Poza występami zajmuje się propagowaniem sztuki ulicznej i cyrkowej w Polsce.