W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Adelą Wójcik - pierwszą dyrektorką DK LSM

Spotkanie z Adelą Wójcik - pierwszą dyrektorką DK LSM
Data rozpoczęcia 2024-02-12
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Dom Kultury LSM zaprasza na spotkanie z Adelą Wójcik - pierwszą dyrektorką DK LSM. 

Adela Wójcik była dyrektorką Domu Kultury LSM w latach 1974 – 1990. Pracę zaczynała w Klubie, przy ul. Grażyny 17. Z jej inicjatywy odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, m. in. z Jarosławem Iwaszkiewiczem, Jerzym Lovellem czy Krzysztofem Teodorem Topelitzem, spotkania cykliczne: „Trzy kwadranse o polityce”, „Klub dobrej płyty”, „Zdrowie”, „Teatr przy stoliku”, „Wieczór poezji”, „Savoir-vivre na co dzień”. W ramach stałej działalności w Domu Kultury LSM działały wówczas: Klub Piosenki, Zespół Recytatorski, Młodzieżowy Teatrzyk „Pegazik”, nauka gry na pianinie, klub szachowy, klub brydża sportowego, koło filatelistyczne i inne.

Adela Wójcik, podczas spotkania, opowie o prowadzeniu placówki od czasu jej objęcia, o zmieniającym się odbiorze kultury na przestrzeni lat i dlaczego do dziś jest częstym gościem Domu Kultury LSM.

 

Powiązane:

Dom Kultury LSM

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej