W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Andrzejem Sosnowskim | Seryjni Poeci

Spotkanie z Andrzejem Sosnowskim | Seryjni Poeci
Data rozpoczęcia 2016-01-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Cykl

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Dom Słów oraz WBPiCAK zapraszają na spotkanie z Andrzejem Sosnowskim w ramach cyklu "Seryjni Poeci”.  Andrzeja Sosnowskiego zapytamy o wychodzący niebawem wybór wierszy „Zmienia to postać legendarnych rzeczy”, o niedawno wydany „Dom ran”, ale także o Davida Bowiego, który jest uznawany za ważne źródło inspiracji poety.

Andrzej Sosnowski - jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, prozaik, tłumacz. Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, później wykładowca literatury amerykańskiej. Redaktor "Literatury na Świecie”. Wyróżniony między innymi nagrodą Fundacji im. Kościelskich oraz nagrodą miesięcznika "Odra". Ponadto nominowany do Nike  w roku 1998, otrzymał Nagrodę Osobną w ramach Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrodę Poetycką „Silesius”. W roku 2013,  podczas festiwalu "Miasto Poezji" w Lublinie został uhonorowany Nagrodą „Kamień".

Prowadzenie: Kamil Brewiński

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej