W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Andrzejem Ziółkowskim i wernisaż wystawy "Człowiek wobec sacrum"

Spotkanie z Andrzejem Ziółkowskim i wernisaż wystawy "Człowiek wobec sacrum"
Data rozpoczęcia 2021-07-03
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, plac Teatralny 1 | Sala Kinowa
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na wernisaż i spotkanie z Andrzejem Ziółkowskim i wernisaż wystawy jego prac. Z powodu panujących obostrzeń w spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 60 osób.

Wystawa prezentuje twórczość Andrzeja Ziółkowskiego. Artysta przez 20 lat pracował w międzynarodowym koncernie elektronicznym w Singapurze i tam zafascynował się barwną różnorodnością Azji Południowo-Wschodniej. Od 2005 roku zajmuje się fotografowaniem. W marcu 2012 roku podczas kolejnej podróży fotograficznej po Indiach artysta dotarł do chrześcijańskiej aśramy Aanmodaya. Przy głównym ołtarzu w świątyni dostrzegł zbiór świętych pism mądrościowych. Odnalazł wśród nich książkę Universal Wisdom (Wieczysta mądrość religii świata), napisaną przez angielskiego benedyktyna Bede Griffithsa. Zainspirowany duchowym testamentem tego chrześcijańskiego mnicha „wyjścia poza ograniczenia kulturowe wielkich religii i znalezienie mądrości oraz filozofii, które pogodzą różnice i odsłonią jedność leżącą u podstaw ich różnorodności” – przemierzył kraje Azji Południowo-Wschodniej, Indie, Nepal i Tybet. Fotograf starał się uchwycić uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność.

Album The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum to owoc jego fotograficznych i duchowych peregrynacji.

Wystawa dostępna do 19.09.2021 r. znajduje się na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego. 

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej