W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Anną Onichimowską

Spotkanie z Anną Onichimowską
Data rozpoczęcia 2013-03-11
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Filia nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Juranda 7
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkani z Anną Onichimowską, autorką powieści dla dzieci i młodzieży.

Anna Onichimowska jest autorką powieści dla dzieci i młodzieży, wierszy, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych jak choćby: nagrody głównej w międzynarodowym konkursie teatralnym zorganizowanym przez "The International Association of Lions Club", I nagrody w konkursie teatralnym organizowanym przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
Została wpisana na Honorową Listę IBBY, międzynarodową listę BARFIE, Razem z grupą  przyjaciół założyła Fundację "Świat Dziecka", organizującą  między wydawniczy konkurs na "Dziecięcy Bestseller Roku". Jest członkiem zarządu Polskiej Sekcji IBBY .
Jej książki, opowiadania i dramaty tłumaczone są na włoski, francuski, angielski, słoweński, niemiecki, koreański, chiński.
Utwory Anny Onichimowskiej cieszą się nie tylko niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników, ale również dużym uznaniem krytyki literackiej.

Spotkania odbywają się w ramach programu literackiego - Wydawnicze Pory Roku - "Zima z Ezopem"