W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z artystką: Dorota Opolska-Maksym

Spotkanie z artystką: Dorota Opolska-Maksym
Data rozpoczęcia 2017-06-09
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Bazylianówka 85
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Spotkanie z autorką wystawy ilustracji "Powroty gołębskie opłotki".
Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki: poniedziałek, środa, piątek 10.00 – 18.00, wtorek 10.00 – 16.00, czwartek 12.00 – 16.00.

Ilustracje autorstwa Doroty Opolskiej-Maksym zamieszczone w książce Agnieszki Maj Powroty w gołębskie opłotki mają charakter ludowo-baśniowy. Zapraszają czytelnika, by rozpoczął wędrówkę dawnymi opłotkami Gołębia, wsi lubelskiej leżącej między Puławami a Dęblinem. Ilustracje wykonane są techniką pasteli suchej.

Dorota Opolska-Maksym – mgr pedagogiki UMCS w Lublinie, ukończyła również studia podyplomowe z plastyki na Wydziale Artystycznym UMCS oraz Policealne Studium Plastyczne w Radomiu na kierunku reklama. Pracuje jako pedagog szkolny i nauczyciel plastyki. Współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki prowadząc zajęcia plastyczne dla młodzieży i dorosłych. Brała udział w licznych lokalnych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ilustracje prezentowane na wystawie gościły na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie w 2016 roku, a rzeźbione przez Nią gęsie wydmuszki zostały dwukrotnie opublikowane na łamach czasopisma „Cztery Kąty” zdobywając wielkie uznanie czytelników. W 2015 roku Dorota Opolska-Maksym otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Puławskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.