W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z autorami i uczestnikami projektu Daf Yomi

Data rozpoczęcia 2009-06-24
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Jesziwa Chachmej Lublin, ul. Lubartowska 85
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z autorami i uczestnikami projektu Daf Yomi:

Pawłem Passinim, Raphaelem Rogińskim oraz Lenare i Marią Porzyc

W spotkaniu weźmie również udział Roman Litman - przewodniczący filii Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Od godz.12.00 rozpoczęcie projektu - synagoga w jesziwie

"(...) gdyby rozłożyć jedną chwilę spróbować nazwać wszystko to co odbieramy jednocześnie czy jest jakaś hierarchia? co jest we mnie głównym komentarzem rzeczywistości gdyby przyjąć, że to co jest - rzeczywistość jak tekst który czytam który wciąż bez przerwy interpretuję – co jest pierwszym komentarzem pod samym tekstem tego co jest dane= Miszny?
czy to będą myśli czy pierwsze są uczucia, które dopiero w następnej kolejności umysł przeanalizuje, skomentuje po swojemu komentarz do zmysłów komentarz do uczuć myśli analizują uczucia interpretują zmysły"(...)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne