W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z autorami książki „Scena Lublin”

Spotkanie z autorami książki „Scena Lublin”
Data rozpoczęcia 2018-11-15
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z autorami książki „Scena Lublin”: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem. Spotkanie poprowadzi Marcin Lachowski.

Lublin przez wieki położony był w centrum dawnej Rzeczpospolitej, organizującej życie kulturalne, społeczne i polityczne tej części Europy. Razem z historią miasta narastało lubelskie „imaginarium”: archiwum opowieści, obrazów, zdarzeń zapisujących przemiany lokalnej tożsamości. Zajrzeć do niego można w siedmiu wykładach-esejach, opatrzonych wspólnym tytułem „Scena Lublin”. Jest to spojrzenie na historię scen miejskich – ale także i na miasto jako na scenę widowisk artystycznych i społecznych.

Wydawca książki: Fundacja Teatrikon
Dystrybutor książki: Fundacja Przecinek
Partnerzy wydarzenia: Teatr Stary, Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód, Fundacja Teatrikon

Wydanie książki oraz realizacja spektaklu w ramach projektów „Scena Lublin”, „Żywi i Umarli – kontynuacja” (Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód we współpracy z Teatrem Starym w Lublinie i Fundacją Teatrikon) - współfinansowanych ze środków Urzędu Miasta Lublin i Narodowego Centrum Kultury.