W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji: Andrij Linik

Spotkanie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji: Andrij Linik
Data rozpoczęcia 2012-12-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji: Andrij Linik.
Spotkanie poprowadzi Piotr Celiński.

Andrij Linik to artysta, który porusza się w obszarze przenikania sztuki, techniki i mitologii. Jego prace zaliczyć można do nurtu sztuki mediów cyfrowych: wydobywa w nich, korzystając z klasycznych eposów i pojęć, problemy związane z kulturą cyfrową, dotyka problematyki przeładowania informacjami, baz danych, interfejsów i komunikacji w sieciach. Spotkanie z Artystą poświęcone będzie zarówno prezentacji i interpretacji jego pracy, która była już pokazywana w Lublinie (Aiolos) jak i nowego dzieła, które znajdzie się niebawem w kolekcji lubelskiej Zachęty. Dodatkowym wątkiem spotkania będzie analiza sytuacji sztuki mediów, zarówno przez opisanie jej specyfiki, jak i w odniesieniu do sztuki współczesnej.

Artyści Lubelskiej Kolekcji – cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w kolekcji sztuki współczesnej tworzonej przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku, dotychczas odbyło się 17 spotkań, m. in. z Mirosławem Bałką, Tomaszem Ciecierskim, Zofią Kulik, Grzegorzem Kowalskim, Teresą Murak, Józefem Robakowskim, Mikołajem Smoczyńskim. Obecna, grudniowa edycja rozmów (z Tomaszem Kozakiem, Andrijem Linikiem i Sławomirem Marcem) powiązana jest z tegorocznymi zakupami dzieł do Kolekcji.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Lublin


______________________________________________________________________

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej