W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"
Data rozpoczęcia 2012-05-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

Bitwa o literaturę: Wyprawa w XX-lecie, czyli co nam zostało z tamtych lat
Prowadzenie: Roman Pawłowski
Goście: Kinga Dunin, dr Wojciech Kruszewski

Podsumujmy ostatnie dwadzieścia lat literatury „Wolnej Polski”, nie od roku 1989, ale od symbolicznego jej wybuchu, jakim była poetycka tzw. „fioletowa seria” pisma "Brulion". Co się stało między rokiem 1992 a 2012? Co z tego zostało? Jakie zjawiska, powieści, nazwiska? Przy okazji koncert życzeń: czego chcemy dziś od polskiej literatury? Kto nas oczarował? Kto nas rozczarował?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Kinga Dunin - publicystka, socjolożka, krytyczka literacka, członkini zespołu „Krytyki Politycznej”, felietonistka „Wysokich Obcasów”, działaczka opozycji antykomunistycznej. W jej dorobku znajdują się liczne publikacje i opracowania naukowe. Jest autorką książki „Czytając Polskę”. W TVP współprowadziła program kulturalny „Dobre Książki” oraz „Lepsze Książki”. Uczy socjologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Wstęp wolny.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.