W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"
Data rozpoczęcia 2012-10-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Bitwa o literaturę. Literatura pocieszenia, psychoterapia literacka?

Prowadzenie: Krzysztof Varga
Goście: Zofia Milska-Wrzosińska, Dariusz Nowacki

Na czym polega fenomen Małgorzaty Kalicińskiej, a wcześniej Katarzyny Grocholi? Czy na terapeutycznych walorach tych powieści opiera się ich sukces? Czy wystarczy napisać powieść o kobiecie, która mając 50 lat odnajduje nową miłość i nową pasję i sukces komercyjny murowany? Dlaczego literatura ma zastępować prozac i xanax?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Dariusz Nowacki – ur. w 1965 r. Krytyk i badacz literatury, pracownik Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Redaktor kwartalnika kulturalnego „Opcje”, współpracownik pism literackich, a także gazet codziennych i wydawnictw. Zajmuje się głównie współczesną prozą polską. Autor książek: Zawód: czytelnik (1999), „Ja” nieuniknione. O podmiocie pisarstwa Jerzego Andrzejewskiego (2000), Wielkie Wczoraj (2004), Kto im dał skrzydła. Uwagi o prozie, dramacie i krytyce (2011).

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji „Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 29 października o godz. 20:00.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny.