W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie z Danielem Odiją
Data rozpoczęcia 2010-04-27
Godzina rozpoczęcia 10:00
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Danielem Odiją, pisarzem, dziennikarzem TV Gdańsk.
Daniel Odija (1974) publikował m.in. w Autografie, Ha!arcie, Sycynie i Dekadzie Literackiej. Jego proza znalazła się w antologiach Papiery wartościowe, Tekstylia. O rocznikach siedemdziesiątych oraz Sarmackie krajobrazy, gdzie znajdują się eseje kilkunastu autorów z Europy Środkowej.
Szerszej publiczności znany jest od 2001 r., kiedy to książka Ulica wywołała poruszenie i zainteresowanie krytyki oraz czytelników. Posypały się nagrody - otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną za debiut roku 2001, a także honorową nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W kwietniu 2003 r. ukazała się kolejna powieść Odiji Tartak, która znalazła się na liście dziewięciu najbardziej cenionych książek prozatorskich roku 2003, wyłonionej dzięki ankiecie przeprowadzonej wśród uczestników forum krytyki literackiej Literatorium.pl. Prozaik został uhonorowany Nagrodą Artusa 2003. Tartak zakwalifikował się także do finału Nagrody Nike 2004 oraz został nominowany do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. W maju 2003 r. Przekrój uznał Daniela Odiję za jednego z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia. Po pięcioletniej przerwie prozaik powrócił na rynek wydawniczy książką Niech to nie będzie sen.


Wstęp wolny