W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie z Dorotą Segdą
Data rozpoczęcia 2014-01-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na pierwszą w Nowym Roku odsłonę cyklu „Spis Treści”, czyli zaproszenia do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Jan Peszek, Stanisława Celińska, Agnieszka Glińska i Katarzyna Groniec.
Gościem będzie Dorota Segda, aktorka teatralna (Narodowy Stary Teatr w Krakowie), filmowa (znana m.in. z filmów „Tato” i „Faustyna”) i telewizyjna. Wielokrotnie nagradzana za swoje kreacje aktorskie. Na scenie teatralnej współpracowała m.in. z Jerzym Grzegorzewskim i Jerzym Jarockim. Aktorka wszechstronna, z powodzeniem grająca w repertuarze klasycznym i współczesnym. Profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Prorektor tej uczelni).
Jej literacki „spis treści” orbitował będzie wokół postaci Ofelii. Tej z Szekspira i Wyspiańskiego. Ponadto widzowie usłyszą upodobane przez Dorotę Segdę utwory poetyckie.

Pomysłodawca i kurator cyklu: Mateusz Nowak
Oprawa wizualna spotkania: Ludomir Franczak

Wstęp:
10 zł – bilet normalny
5 zł – bilet ulgowy – emeryci, renciści, uczniowie, studenci, pracownicy lub współpracownicy instytucji lub podmiotów z sektora kultury (w celu zakupienia biletu ulgowego należy mieć przy sobie dokument uprawniający do zniżki)
Wcześniejsza rezerwacja miejsc: (81) 466 59 16 lub m.nowak@ddkweglin.pl
Rezerwacja miejsc od 2 stycznia 2014.
Osoby, które zarezerwują miejsce, będą mogły kupić bilet przed spotkaniem. Bilety sprzedawane będą również w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.