W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z Edwinem Bendykiem "Rzeczpospolita przyjaciół. Działanie i demokracja w dobie internetu"

Data rozpoczęcia 2012-10-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

"Internet ze swoimi aplikacjami, od wolnego Wiki po komercyjny Facebook ułatwia współpracę, tworzenie wspólnej wiedzy, koordynację projektów społecznych, politycznych, kulturalnych, społeczną samoorganizację. Czy nadszedł więc czas wymarzonej przez społeczników XIX wieku Rzeczpospolitej przyjaciół? Być może, choć wspólne działanie dla dobra ogólnego wymaga nie tylko technologii."

Organizatorem spotkania jest Fundacja "5Medium". Partnerami projektu są: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" oraz Instytut Kulturoznawstwa UMCS.

Spotkanie jest częścią projektu "Akademia Cyfrowych Kompetencji".

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta, pracuje w tygodniku "Polityka". Opublikował trzy książki: „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności”, W.A.B. 2002 r. , „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci”, W.A.B 2004 r. oraz „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu”, W.A.B 2009 r. Wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością Collegium Civitas oraz Centrum Nauk Społecznych PAN.

Fundacja „5Medium” to lubelska organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją medialną i edukacją informacyjną, skoncentrowaną na upowszechnianiu tzw. „nowych mediów” w procesie edukacyjnym. Głównym celem Fundacji jest kształcenie kompetencji użytkownika mediów, dostarczanie umiejętności do odbioru mediów, uczenie świadomego i krytycznego korzystania z mediów. W kręgu naszych zainteresowań znajduje się również edukacja kulturalna a w szczególności zagadnienia związane z przenikaniem się kultury i nowych technologii. W skład organizacji wchodzą: Agnieszka Jarmuł, Anna Welik, Monika Czapka, Justyna Baran.

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne