W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Ewą Braun - laureatką Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera”

Spotkanie z Ewą Braun - laureatką Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera”
Data rozpoczęcia 2020-03-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie CSK
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z Ewą Braun - laureatką Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera” | Festiwalowy Cykl Oscarowy w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, 

Ewa Braun –  absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga. Członkini przyznającej Oscary Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nagrodzona Brązowymi Lwami za film „Cudowne Dziecko” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku. Pracowała przy realizacji około 60 filmów fabularnych i  wieloodcinkowych filmów telewizyjnych w charakterze kostiumografa, dekoratora wnętrz i scenografa. Współpracowała z wybitnymi reżyserami polskimi i zagranicznymi, takimi jak: A. Wajda, K. Kieślowski, K. Zanussi, A. Holland, W. J. Has, T. Konwicki, J. Majewski, J. Irvin, C. Gavras, S. Spielberg, P. Kassavitz, V. Schlöndorff.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej