W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Grażyną Lutosławską

Spotkanie z Grażyną Lutosławską
Data rozpoczęcia 2015-12-15
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17/ul. Żmigród 1
Organizator Fundacja SZPILKA
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z Grażyną Lutosławską, która opowie o swoich podróżach do Anglii. Eseje na ten temat publikowała w kwartalniku „Akcent“ (4/2011 i 1/2014). Tym razem powędrujemy m.in. szlakami jej ulubionych galerii w  Londynie, ogrodów na prowincji i kawiarni w Cambridge. Poznamy również miejsca, które były tłem życia obu Jane...
Grażyna Lutosławska - pisarka, dziennikarka, autorka niezwykłych książek, sztuk teatralnych, esejów, felietonów, opowiadań, piosenek, słuchowisk i audycji radiowych, moderatorka wydarzeń kulturalnych m.in. "Bitwa o kulturę/Bitwa o literaturę" w Teatrze Starym w Lublinie. O tym, że potrafi niezwykle ciekawie i pięknie opowiadać wiedzą słuchacze Radia Lublin i nie tylko, świadczy o tym również tutuł Mistrza Mowy Polskiej, który otrzymała w 2013 r.

Wykład ma formę otwartą. 
Organizator: Fundacja SZPILKA


Wykład jest prowadzony w ramach projektu „Kobieta i sztuka. Rozważna i romantyczna” i realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Powiązane:

Fundacja Szpilka