W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Jerzym Liniewiczem i Andrzejem Samborskim

Spotkanie z Jerzym Liniewiczem i Andrzejem Samborskim
Data rozpoczęcia 2020-03-09
Miejsce Muzeum UMCS w Bibliotece Głównej, ul. Radziszewskiego 11
Organizator Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z Jerzym Liniewiczem (fotografie) i Andrzejem Samborskim (wiersze). 

„ZWIERZĘ SIĘ WAM… czyli zwierzęta, rośliny, zjawiska przyrody, a wśród nich człowiek”  to  wystawa fotograficzno-poetycka dostępna od 1 marca br. w holu Biblioteki Głównej UMCS.

Jak mówią o wystawie sami autorzy:

Przyroda to raj dla fotografa, ale i twórcze wyzwanie – by zdjęcia były nieporuszone, ale poruszające, aby wyglądały jak najnaturalniej, a u oglądających wywołały radość, uśmiech, zdziwienie i dawały relaks. A współgranie obrazu i słowa otwiera na głębsze – ludzkie – podteksty, sprawia, że widz i czytelnik, przeglądając się w tych dziełach, może ujrzeć… coś więcej. Zabawa słowem i fotografią gwarantuje takie emocje, i takie odkrycia, dlatego – z zagadkowym uśmiechem – zapraszamy do obejrzenia tej ekspozycji.

Spotkanie uświetni koncert autorskich piosenek Andrzeja Samborskiego i Piotra Czyżowskiego.

Jerzy Liniewicz – pochodzący z Lublina fotograf z zamiłowania, filozofujący socjolog z wykształcenia, założyciel i prezes promującej twórczość fotograficzną FUNDACJI „CZY WIDZISZ?”. Prowadzi zajęcia z fotografii w DK LSM w Lublinie. Prezentował zdjęcia na wystawach indywidualnych i zbiorowych. W świecie stara się odnaleźć, a w fotografii oddać różne przejawy energii życia. Większość zdjęć wykonuje na terenie LSM, chcąc wypromować ideę dostrzegania piękna przyrody najbliżej nas i postawę troski o nią. Uwielbia spacery ze swoim psem, adoptowanym ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, kawę z pączkiem i dobre towarzystwo.

Andrzej Samborski jest twórcą krótkich form literackich, śpiewającym poetą, tworzącym teksty własnych piosenek oraz tłumaczem poezji. Autor zbiorów krótkich form: „To się śpiewa, to się tańczy”, „Na śmiech i życie”. Zdobywca m.in.: III miejsca w turnieju jednego wiersza podczas XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, I miejsca na VI Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie oraz wyróżnienia w tegorocznym XXVII Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.