W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Jerzym Onuchem w ramach Europejskiego Kolegium Kultury

Spotkanie z Jerzym Onuchem w ramach Europejskiego Kolegium Kultury
Data rozpoczęcia 2011-02-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

We wtorek, 8 lutego o godz. 17 w Galerii Lipowa 13 (Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych) odbędzie się spotkanie
z Jerzym Onuchem „Życie artystyczne w Europie Wschodniej – z bliska i z daleka”, w ramach Europejskiego Kolegium Kultury.

Jerzy Onuch jest dyrektorem Instytutu Polskiego w Nowym Jorku. Przez wiele lat prowadził analogiczną instytucję w Kijowie. Tam również realizował wiele projektów artystycznych i kuratorskich w ramach prowadzonego Centrum Sztuki Współczesnej w Kijowie. W CSW prezentował prace m.in.: Ilyi Kabakova, Josepha Kosutha, Leona Tarasewicza, Olega Kulika.

Europejskie Kolegium Kultury to inicjatywa, która zrodziła się w ramach projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury - Kandydat. Przy pomocy naszych ekspertów, Dragana Klaica, Rose Fenton i Krzysztofa Czyżewskiego przygotowujemy cykl wykładów otwartych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kultury z całej Europy. 

Celem Europejskiego Kolegium Kultury jest poszerzanie świadomości, podnoszenie jakości i zdobywanie kompetencji.

Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób działających na polu kultury, zarówno profesjonalistów jak i amatorów do spotkania i wymiany doświadczeń. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, co do chęci nawiązywania kontaktów międzynarodowych, weryfikacji działań lokalnych w kontekście europejskim i włączania działań Lublina w jak najszerszy obieg kultury europejskiej.

Spotkanie z Jerzym Onuchem w ramach Europejskiego Kolegium Kultury zostało zorganizowane we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej