W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Joanną Jodełką

Spotkanie z Joanną Jodełką
Data rozpoczęcia 2018-12-04
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Spotkanie z Joanną Jodełką, autorką powieści sensacyjno-historycznej „2 miliony za Grunwald” inspirowanej prawdziwą historią ukrycia „Bitwy pod Grunwaldem” Matejki podczas okupacji niemieckiej. Obraz znalazł azyl w Lublinie i to właśnie w tym mieście odgrywa się większość akcji powieści.

Za wskazanie miejsca ukrycia płótna Niemcy wyznaczyli nagrodę 2 milionów marek. Wielu lublinian narażało życie, aby uchronić to jedno z najcenniejszych dzieł w polskich zasobach sztuki. Joanna Jodełka przypomina czytelnikom o bohaterskim i pozytywnym epizodzie w dziejach naszego narodu, o których warto mówić w szczególności teraz, kiedy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.

Pani Joanna Jodełka jest uznaną autorką powieści kryminalnych. Z wykształcenia jest historyczką sztuki. Zachęcam do umawiania się na wywiad z pisarką. W razie potrzeby – służę kontaktem do Pani Joanny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej