W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Krzysztofem Skibą połączone z promocją książki "Opowiadania podwodne"

Spotkanie z Krzysztofem Skibą połączone z promocją książki "Opowiadania podwodne"
Data rozpoczęcia 2009-11-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Cabaret Cafe, ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

W programie spotkania oprócz licznych niespodzianek pokaz fragmentów filmu "Byłem figurantem SB", w reżyserii Marcina Więcława (Produkcja Discovery Historia i TVN Historia). Pierwsza część opowiada o działalności podziemnej w stanie wojennym, o tworzeniu się w Polsce grup anarchistycznych oraz zatrzymaniu Krzysztofa Skiby na festiwalu muzyków rockowych w Jarocinie w 1985 roku. Druga część to relacje z happeningów ulicznych i aktywność w Pomarańczowej Alternatywie.

Krzysztof Skiba – autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, telewizyjny showmen, felietonista, wokalista rockowy. Urodził się w Gdańsku. Jest absolwentem kulturoznawstwa na Wydziale Teorii Literatury Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego. Karierę estradową zaczął jako 9-latek brał udział w pokazach mody szkolnej na Jarmarku Dominikańskim gdzie występował jako model. W stanie wojennym był jednym z założycieli podziemnego Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Pod koniec lat 80-tych XX wieku organizował happeningi Pomarańczowej Alternatywy. Znany jest także jako współzałożyciel, autor tekstów i frontmen zespołu rockowego „Big Cyc”. Jest autorem scenariuszy programów telewizyjnych jak również prowadzącym telewizyjne show. Zajmuje się również publicystyką, jest między innymi stałym felietonistą tygodnika „Wprost”. Więcej informacji na stronie: www.krzysztofskiba.pl

„Opowiadania podwodne”
Zbiór opowiadań satyrycznych drukowanych w czasopismach: "Lampa i Iskra Boża", "brulion", "B-1", "Cooltura", a także: „Max”, „Wprost”, „Gazeta Wyborcza” oraz satyrycznych pismach podziemnych z lat 80-tych. Są to opowiadania pełne absurdalnego humoru, czasem fantastyczne, czasem mocno osadzone w polskiej rzeczywistości. Kilka opowiadań inspirowanych jest doświadczeniem scenicznym autora. Kilka z opowiadań z tomu „Opowiadania podwodne” ukazuje się drukiem po raz pierwszy. Oficjalna premiera zbioru odbyła się 8 czerwca 2009 roku w klubie „Maska” w Warszawie.

Kontakt:Joanna Zętar
asia@tnn.lublin.pl
tel. 081 53 258 67

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej