W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Łukaszem Jemiołą „Kiedy muzyka spotyka się z obrazem”

Spotkanie z Łukaszem Jemiołą „Kiedy muzyka spotyka się z obrazem”
Data rozpoczęcia 2018-11-08
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5A
Organizator Stowarzyszenie Wspierania Dzielnicy „Czechów” – „Rondo”
Udział Bezpłatny
Kategoria Recital

Stowarzyszenie Wspierania Dzielnicy „Czechów” – „Rondo” serdecznie zaprasza na spotkanie z Łukaszem Jemiołą na temat  roli muzyka w procesie tworzenia filmu oraz projekcję filmu pt. „Książę i dybuk”.

KINO ABC KSIĄŻĘ I DYBUK, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski
„Książę i dybuk” to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego „Dybuka”, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda – wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

Wstęp wolny w ramach projektu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmie, ale baliście się zapytać”.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej