W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Łukaszem Marcińczakiem

Spotkanie z Łukaszem Marcińczakiem
Data rozpoczęcia 2018-02-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Mała Sala Widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i Wydawnictwo UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i Wydawnictwo UMCS  zapraszają na spotkanie z Łukaszem Marcińczakiem, autorem książki "Świat  trzeba dokończyć. Rozmowy o imponderabiliach". W spotkaniu wezmą także udział bohaterowie książki, przedstawiciele lubelskiej nauki i kultury.

Łukasz Marcińczak (ur. 1971), z wykształcenia filozof, z temperamentu eseista, zawód wyuczony - zbieracz opowieści. Od 2006 roku stale związany z "Akcentem", na łamach którego ogłasza eseje, recenzje i szkice na temat twórców z kręgu "Kultury" paryskiej oraz wielokulturowej przeszłości Lublina i Lubelszczyzny. Opublikował książki: "Świat trzeba przekręcić. Rozmowy o imponderabiliach" (2013), "Missisipi, czyli filozoficzny wywiad rzeka z prof. Jadwigą Mizińską" (2014), "Kamienie pachnące szafranem. Eseje lubelskie" (2016).