W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Łukaszem Trzcińskim

Spotkanie z Łukaszem Trzcińskim
Data rozpoczęcia 2015-11-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sale Mieszczańskie SARP, ul. Grodzka 3, I piętro
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie z Łukaszem Trzcińskim. Fotograf i artysta wizualny podczas rozmowy z Magdaleną Ujmą, opowie o dotychczasowej działalności, a także o realizacji, którą przygotowuje dla w ramach projektu „Grodzka 5”.

Interesuje mnie polityka budowania pamięci poprzez obraz, tak z perspektywy zbiorów instytucjonalnych, jak i prywatnych oraz dylematy z tym związane. Co włączyć, a czego nie w ramy zbiorów? Na jakich zasadach ma się ten proces odbywać? etc. Interesuje mnie pozycja podmiotu zawiadującego archiwum.
/ Łukasz Trzciński /

Łukasz Trzciński (ur. 1975 r.) – artysta wizualny. Zajmuje się przede wszystkim zagadnieniem obrazu, posługuje się medium fotografii. Jako fotograf prasowy dokumentował realia Polski okresu transformacji, fotografował miejsca ogarnięte wojną – przebywał m.in. w Iraku, Afganistanie czy Palestynie. Jest laureatem wielu nagród, m.in. konkursu Pictures of The Year International czy Polskiej Fotografii Prasowej, gdzie jego prace otrzymały dwukrotnie tytuł Zdjęcia Roku. Od 1999 roku pracuje nad cyklem „Nowa Europa”. Dziś miejsce fotoreportażu w twórczości Trzcińskiego zajęła analityczna postawa dokumentalisty oraz skupienie się na roli, cechach, znaczeniach i możliwości różnorodnego wykorzystania medium fotograficznego.

Kuratorka projektu: Magdalena Ujma