W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Rafałem Księżykiem na temat książki „Nieprzysiadalność” | Book It

Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Rafałem Księżykiem na temat książki „Nieprzysiadalność” | Book It
Data rozpoczęcia 2017-12-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie – Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Marcin Świetlicki – pisarz, poeta, felietonista, założyciel i lider zespołu Świetliki, udzielający się także w innych formacjach jak choćby: Czarne Ciasteczka, The Users, a ostatnio Zgniłość. Laureat m.in. Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej w Gdyni, kilkukrotnie nominowany do Nagrody Nike.

„Nieprzysiadalność” to obszerna autobiografia Marcina Świetlickiego – jednego z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, który z sukcesem łączy dwa pola działań: literaturę i muzykę, przygotowana w formie długiej i niezwykle szczerej rozmowy z dziennikarzem, krytykiem muzycznym i mistrzem wywiadu rzeki – Rafałem Księżykiem. Książka ukazała się w październiku tego roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego. Z reguły nieskory do zwierzeń i pilnie strzegący granicy prywatności, w tej książce Świetlicki opowiada zaskakująco otwarcie o swoim życiu, nie pomijając epizodów bolesnych, trudnych, a nawet dramatycznych, nie popada jednak nigdy w tani sentymentalizm ani celebrycki ekshibicjonizm. Na spotkaniu będzie można zakupić książkę i dostać autografy, a tuż po nim, wziąć udział w koncercie.