W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Marcinem Wrońskim

Spotkanie z Marcinem Wrońskim
Data rozpoczęcia 2008-06-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Ostatnie już spotkanie z Marcinem Wrońskim, autorem głośnej powieści kryminalnej "Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą".

Kryminał retro osadzony w realiach Lublina lat trzydziestych XX wieku spotkał się z dużym zainteresowaniem krytyki, mediów i czytelników. Stawiany jest w rzędzie tekstów, których akcja powieściowa posiada niejako "drugiego bohatera" Wrocław (Krajewskiego), Kraków (Świetlickiego, Maćkowskiego), Warszawę (Konatkowskiego, Miłoszewskiego), Poznań (Pasewicza, Ćwirleja) jak Lublin (Wrońskiego).

Wyraziste sylwetki postaci, interesujący i i trzymający w napięciu tok narracji, dbałość o detale i cechy przynależne tej formie gatunkowej, to wszystko decyduje, że możemy mówić o sporym wydarzeniu literackim. Tym bardziej, że premiera kolejnego tomu przygód lubelskiego komisarza z międzywojnia zapowiadana jest na koniec tego roku, to istnieje doskonała okazja do rozmowy z autorem w trakcie jej powstawania.

Marcin Wroński jest autorem opowiadań, mikropowieści, powieści fantasy, tekstów piosenek, skeczy kabaretowych, felietonistą, dziennikarzem i redaktorem.