W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Marią Mamczur - autorką książki "Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach"

Spotkanie z Marią Mamczur - autorką książki "Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach"
Data rozpoczęcia 2022-07-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Księgarnia Dosłowna
Organizator Lubelska Fundacja Rośnij w Siłę
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Lubelska Fundacja Rośnij w Siłę zaprasza na spotkanie w ramach projektu "Otwarte dyskusje literackie". 

Tym razem naszą gościnią będzie Maria Mamczur, autorka książki "Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach" Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Autorka przyjedzie do Lublina, więc spotkanie odbędzie się na żywo, jednocześnie transmisję ze spotkania będzie można zobaczyć na stronach Facebook Lubelskiej Fundacji Rośnij w Siłę, oraz księgarni Dosłownej.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.
Wstęp wolny.

O książce:

"Nie znajdziesz w tej książce porad dietetycznych ani praktycznych wskazówek jak być piękną i młodą. Nie dostarczy ci ona prostych wzruszeń nad bolesnym losem osób, których ciała nie przystają do kanonu. Nie ma tu też historii cudownych metamorfoz przeprowadzanych pod okiem armii specjalistów i zapewniających rozrywkę milionom widzów popularnych reality-shows.

Zamiast tego dowiesz się, jak to jest być grubą w świecie, który grubości nienawidzi, skąd się biorą uprzedzenia, na czym polega fat fobia i jakie są jej skutki. Nagradzana reporterka Maria Mamczur oddaje głos osobom, które dyskryminacji doświadczają na własnym ciele. Wspólnie z bohaterkami książki zastanawia się, jak w takim świecie wywalczyć miejsce dla siebie."

O autorce:

Maria Mamczur – dziennikarka, socjolożka, malarka. Autorka reportaży społecznych i psychologicznych, krótkich form prozatorskich oraz wydanej w 2020 r. poczytnej książki "Żony gejów". Obszarem jej zainteresowania są jednostkowe losy i uwikłania społeczne związane z wykluczeniem i dyskryminacją, marginalizacją wynikającą z biedy i nierówności społecznej, a także nowe zjawiska społeczne i kulturowe.

O projekcie:

„Otwarte dyskusje literackie” to autorski pomysł Magdaleny Łuczyn.
Cykl spotkań o nowych książkach poruszających ważne aktualne tematy społeczne jest tłumaczony na polski język migowy, dzięki temu spotkania są dostępne dla osób g/Głuchych.
Wybrane pozycje książkowe to zwykle reportaże lub literatura faktu. Spotkania są też dostępne na kanale Youtube Poranny Dom Kultury

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej