W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie z Normanem Leto
Data rozpoczęcia 2016-12-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, poziom 0, sala "Mediateka"
Organizator Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkania

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na spotkanie z Normanem Leto w cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji, które poprowadzi Stach Szabłowski. 

NORMAN LETO - artysta sztuk wizualnych, malarz i fotograf, samouk. Tworzy prace filmowe w technice animacji 3D, a także obiekty i symulacje komputerowe. Norman Leto jest postrzegany przez krytyków sztuki jako jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych artystów młodego pokolenia. Należy też do wąskiego grona twórców swobodnie pracujących w zaawansowanych technologiach animacji 3D. Leto w niezwykle kreatywny sposób łączy w swoich pracach sztuki wizualne, film i prozę, znajdując dla siebie miejsce na styku tych dyscyplin. (wgculture.pl)

Spotkanie z Normanem Leto dotyczyć będzie interdyscyplinarnego charakteru jego twórczości, w tym między innymi omówieniu idei „brył życiorysu” – w związku z zakupem do kolekcji lubelskiej Zachęty filmu wideo „Bryły życiorysu” oraz rzeźby „Bryła życiorysu narratora filmu Photon”. W rozmowie przybliżone zostanie również najnowsze dzieło Normana Leto film „Photon”, którego premiera planowana jest w 2017 roku.

Spotkanie powiązane jest z prezentacją dzieł Normana Leto zakupionych do kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w 2016 r., w ramach wystawy "Lekcje z kolekcji. Lubelskie kolekcje poza instytucjami" w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca roku.

Spotkania ARTYŚCI LUBELSKIEJ KOLEKCJI – cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w kolekcji sztuki współczesnej tworzonej przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku, dotychczas odbyło się ponad dwadzieścia spotkań, m. in. z Mirosławem Bałką, Jerzym Beresiem, Tomaszem Ciecierskim, Zofią Kulik, Grzegorzem Kowalskim, Tomaszem Kozakiem, Teresą Murak, Włodzimierzem Pawlakiem, Józefem Robakowskim, Mikołajem Smoczyńskim, Zbigniewem Warpechowskim. W ramach ubiegłorocznej edycji zorganizowano dwa spotkania, z Hubertem Czerepokiem oraz z Jakubem Woynarowskim. Obecne spotkanie z Normanem Leto poprowadzi historyk i krytyk sztuki - Stach Szabłowski.

Spotkanie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji – edycja 2016 organizowane jest przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, we współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Spotkanie zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Lublin. Zakup dzieł sztuki sfinansowano ze środków miasta Lublin. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej