W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie z Piotrem Trojanem
Data rozpoczęcia 2020-10-15
Godzina rozpoczęcia 20:50
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1 (sala kinowa)
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Kino CSK zaprasza na spotkanie z Piotrem Trojanem – aktorem, który wcielił się w główną rolę w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiucie reżyserskim Jana Holoubka.

„25 lat niewinności…” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy (Piotra Trojana) – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje.

Piotr Trojan

PIOTR TROJAN – ur. w 1986 r. w Tarnowskich Górach. Ukończył PWSFTviT w Łodzi, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie pianina i gitary, był wykładowcą Szkoły Aktorskiej Machulskich. Już pierwsze teatralne role – Basiniego w przedstawieniu dyplomowym PWSFTviT „Cztery” w reż. Szymona Kaczmarka oraz Ifigenii w spektaklu „I Ifigenia” w reż. Tomasza Bazana w Teatrze Nowym Warszawie – przyniosły mu wyróżnienia, Pierwszą Nagrodę Aktorską na Festiwalu Szkół Teatralnych w 2009 roku oraz Złotą Maskę za Debiut Teatralny w 2012 roku. Pierwsze telewizyjne role grał w popularnych serialach, m.in. „Pierwszej miłości”, „Na wspólnej”, „M jak miłość”. Występował na deskach łódzkiego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, współpracował ze scenami Za Lustrem w Tarnowskich Górach, Maat Projekt w Lublinie oraz warszawskimi Teatrem Dramatycznym, TR Warszawa, Nowym Teatrem, Komuną Warszawa i Teatrem Imka. Na wielkim ekranie debiutował rolą w filmie „Kanalie”. Zagrał też m.in. w „Miłości”, „Chce się żyć”, „Kebab i Horoskop”, „Tarapatach”. Na koncie ma także role w serialach: „Znaki”, „Pułapka”, „Wojenne dziewczyny”. Jest znany również jako reżyser – na deskach TR Warszawa wystawił spektakl „Grind/r”, a w Teatrze Nowym w Poznaniu – „Na obraz i podobieństwo swoje”. W ubiegłym roku mogliśmy go oglądać w filmie „Proceder”, gdzie zagrał rapera Vienio.

Spotkanie poprowadzi Monika Stolat.

Spotkanie odbędzie się po pierwszym pokazie filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" (15 października o godz. 19.00:). 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej