W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z prof. Guido Parisim

Spotkanie z prof. Guido Parisim
Data rozpoczęcia 2022-11-08
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Al. Racławickie 14, Centrum Transferu Wiedzy, sala 113
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wydział Filologiczno-Historyczny Towarzystwa Naukowego KUL, Kolegium Romanistyki, Hispanistyki i Italianistyki oraz Wydawnictwo Norbertinum zapraszają na spotkanie z prof. Guido Parisim, wykładowcą języka włoskiego, byłym attaché kulturalnym w ambasadach włoskich w Wilnie i Ottawie, założycielem Stowarzyszenia Dante Alighieri w Katowicach, nagradzanym wielokrotnie za upowszechnianie wiedzy o literaturze i kulturze włoskiej poza granicami swojego kraju.

Prof. Guido Parisi wygłosi wykład „Quando il cosiddetto peccato si rende colpa?” („Kiedy tak zwany grzech staje się winą?”). 

Bezpośrednią okazją do zorganizowania tego spotkania jest ukazanie się polskiego tłumaczenia książki prof. Parisiego „Quella notte in Polonia” („Tamtej nocy w Polsce”), w przekładzie Magdaleny Ryder. Wykład będzie połączony z promocją książki.

Wystąpienia w języku włoskim będą tłumaczone na język polski.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej