W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z prof. Władysławem Gołkiewiczem

Spotkanie z prof. Władysławem Gołkiewiczem
Data rozpoczęcia 2016-02-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ul. Narutowicza 4, Czytelnia Naukowa
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

„Satyro! – Smagaj! Ale od siebie też wymagaj”.
Władysław Gołkiewicz

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Wydawnictwo Norbertinum serdecznie zapraszają na spotkanie z prof. Władysławem Gołkiewiczem i promocję książki Jego autorstwa pt. Skojarzenia (Lublin: Norbertinum, 2015)
Prowadzenie: Ewa Hadrian

Gościem honorowym spotkania będzie dr Zbigniew Jóźwik, autor graficznego opracowania książki
Promocja zostanie wzbogacona wspomnieniem o Barbarze Koterwas i o założonym przez nią Teatrze „Latarnia”, którego aktorami byli obaj bohaterowie spotkania.

Swoje dorosłe życie związałem z chemią. Najpierw pracowałem w Chemicznej Spółdzielni Pracy „Permedia”, a potem w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (Wydział Farmaceutyczny). Pracując w „Permedii”, należałem do Amatorskiego Teatru „Latarnia”. Właśnie tam zacząłem pisać wiersze i przygotowywać materiały na scenę. I ta chęć pisania została we mnie do dzisiaj. Interesują mnie różne aspekty naszego życia: miłość, radość, rozpacz, zwątpienie. Interesuje mnie również różny sposób wyrażania swoich myśli, a więc: wiersz, fraszka, aforyzm. I to wszystko znajdziecie Państwo w tym tomiku.
Władysław Gołkiewicz

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej