W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Rafałem Kasprzykiem | Wieczorne poetów rozmowy

Spotkanie z Rafałem Kasprzykiem | Wieczorne poetów rozmowy
Data rozpoczęcia 2021-11-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Cafe Heca, ul. Hipoteczna 5
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Warsztaty Kultury zapraszają na cykl spotkań literackich prowadzonych przez lubelskiego poetę i animatora Wojciecha Dunin-Kozickiego.

Jego pierwszym gościem będzie Rafał Kasprzyk – ur. 1980, poeta, współgospodarz spotkań literackich „u Łuczeńczyka” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie. W 2018 roku zadebiutował tomikiem wierszy pod tytułem „Interakcje, czyli życie oparte na węglu”. W 2020 ukazała się kolejna jego książka, „Dychotomia” (Afront, 2020). Swoje wiersze publikował na łamach „Dziennika Polskiego”, a także w „Odrze”, „Frazie”, „Afroncie”, „Przekroju”, „Helikopterze”, „Tlenie Literackim”, „Arkuszach Literackich”, „Akancie”, a także w kwartalniku mniejszości polskiej na Ukrainie „Krynica”, oraz w kilku antologiach. Ostatnio w drugiej części antologii „Przewodnik po zaminowanym terenie”, wydanej początkiem września przez wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych. Jego teksty krytyczne można zaś znaleźć w „Afroncie”, „Helikopterze”, „ArtPapierze” oraz na internetowej stronie wrocławskiego wydawnictwa „J”. Laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów literackich.

Wojciech Dunin-Kozicki – poeta, publikował m.in. w „Akcencie”, „Odrze”, „Arteriach” oraz w antologiach „Lublin – miasto poetów” (2013), „Pięć wieków poezji o Lublinie” i (2015) „Lublin – miasto poetów” (2016). W sierpniu 2015 roku nakładem wydawnictwa Koziara Tararara ukazał się jego debiut poetycki pt. „Umysł na posyłki i wiersze na przechadzki”. W roku 2016 ukazała się kolejna jego książka pt. „Układam kamienie, żeby leżały równo”.