W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie z Tomaszem Patyrą
Data rozpoczęcia 2010-03-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z kapitanem jachtowym i motorowodnym oraz instruktorem żeglarstwa Tomaszem Patyrą "Zostań żeglarzem'

Spotkanie dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę żeglarską, mają skończony 1 rok i nie przekroczony 101 rok życia. Do prowadzenia jachtu o długości do 7,5 m nie jest wymagany żaden patent żeglarski, jest jednak potrzebna wiedza i umiejętności.


Tomasz Patyra, 58 lat, kapitan jachtowy i motorowodny, instru-ktor, wykładowca żeglarstwa. Członek Sekcji Żeglarskiej Akademi-ckiego Związku Sportowego Uniwersytetu Przyrodniczego „Antares” w Lublinie. Wiceprezes Lubelskiego Okręgowego Związku Żeglar-skiego. Żeglarstwo rozpoczął w 1968 roku w Akademickim Klubie Żeglarskim AZS Wyższej Szkoły Rolniczej w ośrodku nad jeziorem Piaseczno. Stopień kapitana uzyskał w 1976 roku. W tym też roku otrzymał dyplom lekarza weterynarii. Z weterynarią rozstał się w 40 rocznicę urodzin. Żeglarzem jest nadal. W żegludze morskiej przepłynął ponad 35 tysięcy mil morskich, odwiedzając dziesiątki portów Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Środkowej. Żeglował zarówno na małych mieczówkach po wodach śródlądowych, na jachtach pełnomorskich i statkach żaglowych. Te bardziej znane to lubelski jacht „Roztocze”, flagowy szkuner Polskiego Związku Żeglarskiego „Zew Morza”, najszybszy jacht w regatach wokółziemskich „Stormvogel”, bryg „Fryderyk Chopin” i fregata norweska „Christian Radich”. Obecnie zajmuje się szkoleniem na wszystkie stopnie żeglarskie i instruktorskie oraz opracowywaniem i wdrażaniem programów szkoleniowych w żeglarstwie.

Powiązane:

Dom Kultury LSM