W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z Tomaszem Tułakiem z cyklu "Inny wymiar podróży"

Data rozpoczęcia 2016-01-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Spotkanie z Tomaszem Tułakiem z cyklu "Inny wymiar podróży".
Syberia: Bajkał, Kolej Transsyberyjska


Podczas spotkania udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia. (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także  miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

Tomasz Tułak - podróżnik, absolwent religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf, miłośnik fantastyki. Od kilkunastu lat w podróży, zakochany w Azji i jej mieszkańcach, ale zwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Północnej i większość krajów Ameryki Południowej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne