W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Ulrike Grossarth: Die Schule von Lublin

Spotkanie z Ulrike Grossarth: Die Schule von Lublin
Data rozpoczęcia 2019-09-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Ulrike Grossarth to niemiecka artystka, która od 2006 roku realizuje swoje projekty w Lublinie. Przestrzenią do jej lubelskich działań stał się adres Lubartowska 31, gdzie od 2015 roku prowadzi pracownię: SYMBOL gotowe / sklep. Ulrike w swojej twórczości kładzie nacisk na tematy antropologiczne. Bada również różne tradycje myślenia w europejskiej kulturze. Do 2018 roku była profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie.

Tematem spotkania będą motywy i zapożyczenia inspirowane żydowską przeszłością Lublina takie jak: proroctwo Widzącego, archiwum fotograficzne Stefana Kiełszni. Artystka pokaże także kolekcję plakatów i przedmiotów (na motywach zaczerpniętych z polskich archiwów internetowych) nawiązujących do Enzyclopédie Diderot i D'Alembert z Paryża z 1751 r.

Spotkanie w języku angielskim.