W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Valianciną Kisialiovą i Anną Chistoserdovą

Spotkanie z Valianciną Kisialiovą i Anną Chistoserdovą
Data rozpoczęcia 2015-03-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Warsztaty Kultury serdecznie zapraszają na nieformalne spotkanie z Valianciną Kisialiovą i Anną Chistoserdovą – dyrektorkami artystycznymi „Ў”- Galerii Sztuki Współczesnej w Mińsku.

Wizyta obu Pań w Lublinie związana jest z powstaniem na Białorusi programu przeznaczonego dla wolontariuszy chcących pracować w sektorze kultury. Bliźniaczy projekt – Wolontariusz Kultury – prowadzony jest w naszym mieście przez Warsztaty Kultury. To dobra okazja dla organizacji, instytucji kulturalnych oraz osób chcących nawiązać współpracę ze środowiskami kulturalnymi na Białorusi. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z działalnością artystyczną i społeczną Galerii „Ў” i sytuacją kultury niezależnej u naszego wschodniego sąsiada.

Ў „Galeria Sztuki Współczesnej – to czynna platforma sztuki, która łączy w sobie galerię, sklep, księgarnię oraz kawiarnię. Jest miejscem dla kultury niezależnej, gdzie zobaczyć można prace lokalnych, współczesnych twórców, a także wziąć udział w warsztatach, seminariach i wykładach prowadzonych przez znanych artystów i krytyków sztuki .
ygallery.by

Valiancina Kisialiova - Współwłaścicielka, dyrektorka, kuratorka, menadżerka projektów Galerii Sztuki Współczesnej „Y” w Mińsku. Studiowała teorię i praktykę sztuki współczesnej na Europejskim Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie. Pomysłodawczyni, współzałożycielka i dyrektorka (2004-2009) galerii „Podziemka” w Mińsku. Autorka projektów kuratorskich, uczestniczka programów edukacyjnych Goethe-Institut (2009−2010) oraz Departamentu Stanu USA (2009).

Anna Chistoserdova - Współwłaścicielka, dyrektorka, kuratorka, menadżerka projektów Galerii Sztuki Współczesnej „Y” w Mińsku. Absolwentka Prywatnego Instytutu Zarządzania i Przedsiębiorczości w Mińsku. Teorię i praktykę sztuki współczesnej studiowała na Europejskim Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie. Współzałożycielka i dyrektorka (2004-2009) galerii „Podziemka” w Mińsku. Kuratorka, menadżerka, koordynatorka, uczestniczka licznych międzynarodowych projektów w dziedzinie sztuki.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, prosimy o wcześniejszy kontakt z Agatą Will.

Kontakt:
Agata Will
Warsztaty Kultury
mail: a.will@warsztatykultury.pl
tel.: 889 344 148