W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

Spotkanie z Witoldem Szabłowskim
Data rozpoczęcia 2021-10-20
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Filia nr 32 MBP w Lublinie, ul. Szaserów 13-15
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

WITOLD SZABŁOWSKI - dziennikarz i reportażysta, laureat Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego. W 2008 r. otrzymał nagrodę Melchiora za 2007 rok w kategorii Inspiracja Roku. Także w 2008 otrzymał wyróżnienie w konkursie Amnesty International dla autorów najlepszych tekstów poświęconych tematyce praw człowieka. W 2010 roku wyszła jego pierwsza książka "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji", za którą dostał Nagrodę im. Beaty Pawlak i nominację do Nagrody Literackiej Nike 2011. Jest autorem książek m. in. "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem", "Tańczące niedźwiedzie", "Sprawiedliwi zdrajcy", "Jak nakarmić dyktatora".

Wydarzenie jest częścią projektu Zobacz mój głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II

Zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniachotwiera się w nowej karcie   

Partnerzy:

  • Specjalny Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Migam.org

Patronat medialny:

  • Radio Lublin
  • TVP 3 Lublin
  • Dziennik Wschodni

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej