W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie ze Szczepanem Twardochem i Robertem Talarczykiem [PJM]

Spotkanie ze Szczepanem Twardochem i Robertem Talarczykiem [PJM]
Data rozpoczęcia 2022-10-17
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala widowiskowa
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

 

Szczepan Twardoch to zdecydowanie jeden z najbardziej cenionych, współczesnych, polskich autorów. Za swoje bestsellerowe powieści: Morfinę (2012), Dracha (2014), Króla (2016), Królestwo (2018) i Pokorę (2020) został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Paszportem „Polityki”, Nagrodą im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, Śląskim Wawrzynem Literackim, Nagrodą Kulturalną Onetu O!Lśnienie, Nagrodą Czytelników Nike i rekordową liczbą nominacji (między innymi do nagród Nike, Gdynia i Angelus).

Prawa do jego powieści zostały sprzedane do kilkunastu krajów.

Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku. Jako kronikarz tożsamości tego regionu Szczepan Twardoch stworzył portret zmagań ze śląskością i męskością w swojej książce „Byk”. To pierwszy utwór napisany przez tego autora z myślą o scenie teatralnej. Jego bohater, Robert Mamok, to zmagający się z własną tożsamością pięćdziesięcioletni rozwodnik. Mężczyzna uwikłany jest w wizerunkowy skandal, z którego, jak się zdaje, nie ma dobrego wyjścia. Całości dopełnia rodzinna tajemnica i skomplikowane relacje z bliskimi wynikające z surowego śląskiego wychowania. O tym zderzeniu emocji: wściekłości, agresji i pretensji z czułością i szacunkiem Jacek Wakar porozmawia podczas Konfrontacji Teatralnych z Robertem Talarczykiem – odtwórcą głównej roli i współreżyserem oraz samym Szczepanem Twardochem.

Prowadzenie: Jacek Wakar

Wydarzenie jest częścią 27. Konfrontacji Teatralnych

Szczegółowy program oraz informacja o biletach. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej