W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie ze Zbigniewem Liberą

Spotkanie ze Zbigniewem Liberą
Data rozpoczęcia 2015-04-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Tegoroczną edycję projektu "Grodzka 5" zainauguruje spotkanie ze Zbigniewem Liberą. Artysta rozpoczął już prace nad projektem związanym z historią kamienicy przy ul. Grodzkiej 5.

Prowadzenie: Magdalena Ujma

W tym roku projekt Grodzka 5 skupi się na zgłębieniu archiwów, związanych z codziennym życiem instytucji artystycznych mających tutaj swe siedziby. Warsztaty Kultury w Lublinie stworzą z zaproszonymi gośćmi nową, wielowątkową opowieść o domu przy Grodzkiej 5. Odbędą się spotkania z artystami, powstaną nowe realizacje artystyczne w przestrzeni kamienicy, a także odbędą się zajęcia warsztatowe dla młodzieży. Projekt zainauguruje spotkanie ze Zbigniewem Liberą.

Zbigniew Libera (ur. 1959) jeden z najbardziej znaczących artystów w sztuce polskiej, wytyczający jej nowe zainteresowania, sposoby działania i odnoszenia się do rzeczywistości. Prekursor sztuki krytycznej. W swoich pracach często podejmuje wątki autentyczności, prawdy, rzeczywistości. Ujawnia klisze rządzące naszym postrzeganiem świata, wychowaniem, kształtowaniem tożsamości – indywidualnych i zbiorowych przez kulturę masową. Interesuje go zagadnienie pamięci w związku z obrazami i historiami medialnymi, tym, jak owa pamięć jest formowana przez sposoby narracji wzięte z kultury popularnej.