W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie: Zielony Lublin
Data rozpoczęcia 2017-01-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Możemy być dumni, że Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadził Zielony Budżet Obywatelski. Mieszkańcy do końca stycznia mogą składać propozycje własnych projektów. Warto jednak najpierw zainspirować się najlepszymi pomysłami z innych polskich miast.
 
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie, podczas którego zostaną zaprezentowane zielone inicjatywy m.in. z Warszawy, Krakowa i Gdyni. Poznamy EkoMiasto – platformę wymiany projektów do budżetów obywatelskich, a także przykładowe propozycje do realizacji w Lublinie – miejskie łąki kwietne, budki dla ptaków, miejskie sady owocowe, program warsztatów o tematyce ekologiczno-ogrodniczej i inne pomysły związane z zielenią miejską.
 
Spotkanie poprowadzą Karol Podyma i Maciej Podyma – twórcy Fundacji Łąka. Bracia pochodzą z rodziny biologów, a chęć ochrony bioróżnorodności stała się dla nich inspiracją do stworzenia organizacji działającej na rzecz polskiej przyrody. Fundacja Łąka od kilku lat poprzez swoje działania wpływa na przestrzeń miast i wprowadza nowe rozwiązania w zieleni miejskiej.
 
Po prelekcji przewidziano czas na wspólne pisanie projektów i konsultacje pomysłów. Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby dokonać zmian w swojej najbliższej okolicy. Wstęp wolny.