W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stan rzeczy. Spotkanie z Joanną Mytkowską

Stan rzeczy. Spotkanie z Joanną Mytkowską
Data rozpoczęcia 2018-10-19
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie towarzyszące wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie. 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest jedną z najmłodszych instytucji sztuki w tej części Europy. Od 2009 roku buduje swoją kolekcję, która zawiera także zbiory archiwalne i filmowe. Sztuka twórców młodszego pokolenia pozostaje w relacji z dziedzictwem wybitnych postaci XX wieku: Oskara Hansena (na polu architektury), Andrzeja Wróblewskiego (malarstwo), Zofii Rydet (fotografia) czy Aliny Szapocznikow (rzeźba). Prezentacja Joanny Mytkowskiej koncentruje się na doświadczeniu budowania nowej instytucji, jej wychodzenia poza pole sztuki (zaangażowanie w polityki miejskie, architekturę czy działalność akademicką) w relacji do tworzonej przez muzeum kolekcji sztuki.

Joanna Mytkowska jest dyrektorką Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, kuratorką licznych wystaw i autorką tekstów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej