W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stan rzeczy. Spotkanie z Sebastianem Cichockim

Stan rzeczy. Spotkanie z Sebastianem Cichockim
Data rozpoczęcia 2018-10-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie towarzyszące wystawie Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie. 

Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej koncentrowała się na początku wokół dzieł twórców z Europy Środkowej, z naciskiem na tradycję neoawangardową. Wkrótce jednak zakres zainteresowań instytucji poszerzył się o nowe obszary, wychodząc poza europejski kontekst i tradycję. W kolekcji znajdują się prace twórców z Turcji, Egiptu, Meksyku, Angoli czy Tajlandii. Prezentacja, poprzedzona spacerem po wystawie, dotyczyć będzie polityk kolekcjonowania i budowania instytucji w oparciu o nie-zachodnie kanony historii sztuki.

Sebastian Cichocki jest głównym kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, autorem wystaw, tekstów i programów edukacyjnych.