W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stan rzeczy – zbiór ormiańskich opowieści rodzinnych

Stan rzeczy – zbiór ormiańskich opowieści rodzinnych
Data rozpoczęcia 2014-07-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Zbiór ormiańskich opowieści rodzinnych, opowieści o wydarzeniach niezwykłych, historii o miłości, snutych z towarzyszeniem śpiewu, których osią jest próba znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania.

Opowiada i śpiewa Vergine Gulbenkian – artystka pochodzenia ormiańskiego mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Ukończyła wydział dramatu. Słuchanie opowieści w ojczystym języku ormiańskim zainspirowało ją do zajęcia się sztuką opowiadania. W swojej pracy Vergine sięga po literaturę ustną oraz eposy i pieśni z tradycji ormiańskiej oraz sąsiadujących z nią kultur. W jej repertuarze znajdują się eposy narodowe z repertuaru ormiańskich, tureckich, azerskich ludowych poetów wędrownych, bajki, kołysanki oraz opowieści oparte na mitach.