W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staromiejskie zaprasza "Judeł gra na skrzypcach"

Staromiejskie zaprasza "Judeł gra na skrzypcach"
Data rozpoczęcia 2022-10-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

reż. Józef Green, Jan Nowina-Przybylski
Polska/USA 1936
92 minuty

Jeden z najpopularniejszych – nie tylko w Polsce, ale i w Europie zachodniej i w Stanach Zjednoczonych Ameryki – film w języku jidysz. Kręcony w Warszawie, Kazimierzu Dolnym i Gdyni musical opowiada historię ojca i córki, ubogich wędrownych

muzykantów. By ustrzec dziewczynę przed całą gamą niebezpieczeństw, ojciec namawia ją, by podróżowała w męskim przebraniu. Traf chce, że zakochuje się ona w nowo poznanym towarzyszu. To jeden z wielu filmów jidyszowych wyświetlanych w latach 1927-1939 w kinie Rialto. Judeł grał tu na swoich skrzypcach na początku 1937 i ponownie w połowie sierpnia 1939 roku.

Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 10.10.2022 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej